Umělecká tvorba - Kamil Rydlo

Malby na zeď, kresby, malby a jejich tištěné reprodukce

tus - A4 - Pelhrimov 2.jpg o1.jpg Auto s hvězdným nebem akryl 40x40.jpg.JPG o3.jpg o6.jpg


portret

Narodil jsem se ve znamení vah 2. října 1980 v Rychnově nad Kněžnou, ale od tří let žiji s rodiči a bratry v Jihlavě. Aktuálně jsem nejvíce k zastižení v Brně, kde studuji na Pedagogické fakultě MU.

O kreslení a malování jsem se zajímal již od dětství a ačkoliv jsem vystudoval učební obor umělecký truhlář s nástavbou, dalo by se říci, že velkou část z toho, co v tvorbě zvládám, jsem se naučil jako samouk. Po studiích, během kterých jsem si vyzkoušel různé druhy brigád, jsem se rok zkoušel živit hlavně jako řezbář a začínající kreslíř portrétů, ale nakonec jsem toho musel z finančních důvodů zanechat a věnovat se tvorbě jen jako koníčku. Pět let jsem pracoval v továrně u kovoobráběcího stroje jako cnc frézař, kde jsem si našetřil dost peněz, abych se mohl více zaměřit na seberealizaci, v důsledku nespokojenosti s dosavadním bezcílným způsobem života. V roce 2013 jsem uspořádal svoji první výstavu v Jihlavě, zaměřenou na malby staré Jihlavy podle dobových fotografií. V následujících letech jsem uspořádal nebo se podílel na dalších více jak deseti výstavách a jiných akcích, vyzkoušel jsem si i rok studia na MU v oborech filosofie a historie, které zklamaly má očekávání, mimo to mi chybělo i sebevědomí a schopnost zapadnout do kolektivu. Na necelý rok jsem se vrátil k obráběcímu centru na hlavní pracovní poměr, nepřestávaje se samovzělávat a tvořit, ale posléze jsem si uměleckou tvorbu nahlásil jako OSVČ a do strojírenské firmy docházím už jen brigádně. Díky kreslení lidí naživo na jarmarcích a podobných akcích jsem v posledních letech získal sebevědomí, které mi předtím chybělo a pochopil jsem, že bych si měl VŠ ještě dodělat a to v oborech, které by mi umožnily mé znalosti ještě více prohloubit a předávat budoucím generacím.

Má nejoblíbenější technika kresby je tužka, občas v kombinaci s tuší a v malbě v současnosti akrylové barvy. Tvořím hlavně podle fotografií a snažím se obvykle o co nejvěrnější zachycení vyfoceného objektu.

Mými dalšími zájmy a zálibami jsou četba, historie, žánr sci-fi, psychologie, občas cyklistika, turistika a cestování, počítačové hry...

Každý výtvarník má svůj vlastní názor podle kterého tvoří a žije.