Umělecká tvorba - Kamil Rydlo

Malby na zeď, kresby, malby a jejich tištěné reprodukce

John Lennon - akryl na plátně - A4.JPG o12.JPG o13.jpg tus - A4 - Jihlava - jiz neexistujici kino.jpg tus - A4 - Pelhrimov 2.jpg


portret

Narodil jsem se ve znamení vah na sklonku minulého století v Rychnově nad Kněžnou, ale v mých třech letech jsme se přestěhovali do Jihlavy, kde žiji doteď. Aktuálně jsem k zastižení taky v Brně, kde studuji na Pedagogické fakultě MU.

O kreslení a malování jsem se zajímal již od dětství a ačkoliv jsem vystudoval učební obor umělecký truhlář s nástavbou, dalo by se říci, že velkou část z toho, co v tvorbě zvládám, jsem se naučil jako samouk. Většinu svého dosavadního produktivního života jsem pracoval jako cnc frézař a někdy jsem to prokládal kreslením nebo malováním zakázek. V roce 2013 jsem uspořádal svoji první výstavu v Jihlavě, zaměřenou na malby staré Jihlavy podle dobových fotografií. V následujících letech jsem uspořádal nebo se podílel na dalších více jak deseti výstavách a jiných akcích. Dalo by se říct, že umělecká tvorba se stala takovým katalizátorem mého života, ačkoliv říct o sobě, že jsem umělec si netroufám. 

Má nejoblíbenější technika kresby je tužka, občas v kombinaci s tuší a v malbě akrylové barvy. Tvoříl jsem hlavně podle fotografií a snažil se obvykle o co nejvěrnější zachycení vyfoceného objektu, ale poslední roky jsem zkoušel více tvorbu naživo.

Mými dalšími zájmy a zálibami jsou četba, historie, žánr sci-fi, psychologie, občas cyklistika, turistika a cestování, počítačové hry...

Každý výtvarník má svůj vlastní názor podle kterého tvoří a žije.